AITA Talent Series Tennis Tournament 2013

Week of 7th jan -11th jan 3013, Indore (MP)

                                              Acceptance List

Boys- 12(Main Draw)

S.NO

NAME

STATE

ITN No.

POINTS

1.

Sacchit Sharma

DLI

408768

235

2.

Kushan U Shah

GUJ

410313

142.5

3.

Vikrant Mehta

MAH

412274

132.75

4.

Neel Garud

MP

414502

127.25

5.

Drumil Thakkar

GUJ

410597

121.75

6.

Aryan M Zaveri

GUJ

409010

114.75

7.

Dev V Javia

GUJ

411987

102

8.

Chaitanya Choudhry

HR

413638

72.75

 

9.

Terrence Paldas

TN

412740

66

10.

Vivek Vishal

BIH

B-01345

62

11.

Naman Sharma

DLI

414049

58.75

12.

Vallabhanani Preetam

AP

413954

52

13.

Chaitanya D Chauhan

MP

413312

49.5

14.

Sanskar Choubey

GUJ

409007

48

15.

Shaurya Pillani

DLI

413942

45

16.

Tanik Gupta

MP

407925

37

17.

Utkarsh Singh

BIH

414649

33

18.

Dheeraj Goyal

MP

409576

30

19.

Denim Yadav

MP

409243

29.5

20.

Arfan Ahmed Khan

GUJ

412477

28

 

 

 

 

 

 

 

 

Qualifing List

S.No.

NAME

STATE

ITN No.

POINTS

1.

B. Krishna Vamsi Reddy

AP

413294

26.5

2.

Siddhart Sharma

DLI

414052

25.75

3.

Kanishk Pal

DLI

414642

25.5

4.

Vandit Jaiswal

MP

414683

23.5

5.

Deep Munim

MP

415220

8

6.

Ayush Sharma

MP

414689

7

7.

Amitoj Singh Sachdeva

CHD

413201

4

8.

Shaswat Patidar

MP

AF

-

9.

Shashank Vaidya

MP

AF

-

10.

Amaan Ali

MP

413698

-

11.

Abhimanyu P.

MP

410846

9

12.

Manan Nauvlani

MP

413696

21

13.

Rajvir Modi

MP

414690

20.5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Boys U-14 (Main Draw)

S.No.

NAME

STATE

ITN No.

POINTS

1.

Kushan U Shah

GUJ

410312

66.5

2.

Kaivalya A Rawal

GUJ

410395

65.5

3.

Sacchit Sharma

DLI

408768

64.25

4.

Neel Garud

MP

414502

60.75

5.

Karne Sai Chatanya

AP

410857

54

6.

Mahala Siddhant

RAJ

413630

47

7.

Dev V Javia

GUJ

411987

41.5

8.

Kushagra Sharma

MP

409932

41.5

9.

Durmil Thakkar

GUJ

410597

38

10.

Vivek Vishal Kumar

BIH

B-01345

36

11.

Tejas Parikh

MP

408070

35.75

12.

Tushar G Vishnu

MAH

414692

33.5

13.

Lucky Saini

MP

413320

31.5

14.

Chaitanya D Chauhan

MP

413312

31

15.

Chaitanya Choudhry

HR

413638

29

16.

Aryan M Zaveri

GUJ

409010

26

17.

Dheeraj Goyal

MP

409576

22

18.

Tanveer Mehtab

MP

B-01113

18

19.

Vallabhaneni Preetam

AP

413954

17

20.

Denim Yadav

MP

409243

15.5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Qualifing List

S.No.

NAME

STATE

ITN No.

POINT

1.

Utkarsh Singh

BIH

414649

14

2.

Naman Sharma

DHI

414049

12.5

3.

Anand Kevaidya

MAH

413581

12.5

4.

Vikrant Mehta

MAH

412274

11

5.

Nikhil Choudhry

RAJ

411946

11

6.

Anantvitay Malpani

MP

410840

11

7.

Amaan Ali

MP

413698

10

8.

Rajvir Modi

MP

414690

10

9.

Kamaksh A Dave

GUJ

414094

9.5

10.

Vandit Jaiswal

MP

414686

8.5

11

Manan Nauvlani

MP

413696

8.5

12.

Deep Munim

MP

415200

8

13.

Tanik Gupta

MP

407925

8

14.

Dharmil Shah

GUJ

412399

7

15.

Rushil Gupta

AP

414193

6

16.

Abhimanyu P

MP

410846

6

17.

B. Krishna Vamsi Reddy

AP

413294

5.5

18.

Yashodhan Nakhare

AP

413295

5.5

19.

Sanskar Choubey

GUJ

409007

5.5

20.

Varun Dhandukiya

GUJ

413882

3

21.

Arfan Ahmed Khan

GUJ

412427

-

22.

Vivek Thakur

MP

AF

-

23.

Amol Yadav

MP

AF

-

24.

Amitoj Singh Sachdeva

CHD

413201

-

25.

Garic Roy

MP

415219

1.5

26.

Terrence Paldas

TN

412740

-

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Girls U-12 (Main Draw)

S.No.

NAME

STATE

ITN No.

POINTS

1.

Bhalla panya

MP

412555

232

2.

Bhakti B Parvani

GUJ

412594

133.5

3.

Rajpal Jhanvi

MP

413697

125

4.

Modi Sanjana

MP

413465

118.5

5.

Avanthika Reddy

AP

412364

100

6.

Kedia Aadya

MP

413871

70

7.

Kiran Kalkal

DLI

414380

50

8.

Muskan

DLI

414404

33.5

9.

Bhasin Smriti

AP

415170

30

10.

Sahithi M Reddy

AP

414980

25.5

11.

Choudhry Yashee

RAJ

415429

14

12.

Siddhi Khendwal

RAJ

414321

6

13.

Divyanshi Patwari

MP

AF

-

14.

Jariwala Diya. Y.

-

412091

-

15.

Koena Chupra

MP

409577

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Girls U-14 (Main Draw)

S.No.

NAME

STATE

ITN No.

POINT

1.

Bhalla Panya

MP

412555

132.5

2.

Bhakti Parwani

GUJ

412594

85.5

3.

Rajpal Jhanvi

MP

413697

80

4.

Modi Sanjana

MP

413465

79

5.

Avanthika Reddy

AP

412364

57

6.

Kedia Aadya

MP

413871

52

7.

Aayushi Dandriyal

DLI

412760

38

8.

Muskan

DLI

414404

37.5

9.

Savena Nandifa

DLI

411256

34.5

10.

Chadha Diya

 

409838

14

11.

Kiran Kalkal

DLI

414380

11

12.

Bhasin Smriti

AP

415170

11

13.

Choudhry Yashee

RAJ

415429

3

14.

Sahithi M Reddy

AP

414980

-

15.

Divyanshi Patwari

MP

AF

-

16.

Kirti Sharma

MP

AF

-

17.

Siddhi Khandelwal

RAJ

414321

-

18.

Jariwala Diya Yogesh

-

412091

-

19.

Koena Chupra

MP

409577